Kompleks sportowo-rekreacyjny w Gorzycy już gotowy

Boisko do piłki nożnej, osobne do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, urządzenia sportowe, plac zabaw, siłownia plenerowa i wiata rekreacyjna –  to wszystko składa się na kompleks sportowo- rekreacyjny, który powstał w Gorzycy.

Ostatni, trzeci etap tej inwestycji, przeszedł już odbiór techniczny i wkrótce obiekt oddany zostanie do użytku. W tej fazie zadania wybudowano wiatę na imprezy plenerowe o wymiarach 5 x 6 metrów, siłownię plenerową, na którą składają się cztery urządzenia do ćwiczeń, utwardzono teren, wykonano ciągi piesze i dojścia z kostki brukowej.

Przed obiektem powstał plac manewrowy z kostki betonowej, parking i trawniki. Koszt trzeciego etapu zamknął się kwotą 186 tys. 392 zł.

W pierwszych dwóch etapach inwestycji powstały boiska i plac zabaw. Niestety to do piłki nożnej nie może być na razie użytkowane, ponieważ posadzona na nim trawa musi się ukorzenić. Boisko będzie dostępne na wiosnę przyszłego roku.

Pierwszy etap zadania, w ramach którego powstał plac zabaw oraz zamontowane zostały urządzenia sportowe kosztował 67 tys. 998 zł. Realizacja drugiego etapu, na który złożyło się wykonanie boiska, ogrodzenia, piłkochwytów, oświetlenia, nasadzeń i ustawienie elementów małej architektury pochłonęła 316 tys. 337 zł.

(RI/MG)

Kompleks w Gorzycy po odbiorze

Kompleks w Gorzycy w trakcie realizacji III etapu