Kolejny sukces „Talenciaków” z Siedlec

DSC09412Choć po Świętach Wielkanocnych, pozostały już tylko dobre wspomnienia, warto do nich na chwilę powrócić, by pochwalić się sukcesem uczniów z Gminy Lubin na dolnośląskim szczeblu. Klub 4H „Talenciaki” ze Szkoły Podstawowej w Siedlcach zdobył II miejsce w wojewódzkim konkursie na „Najładniejszy koszyczek wielkanocny”.

Klub 4H „Talenciaki” ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedlcach prowadzony przez dyrektor Krystynę Szarowską w tym roku ponownie wziął udział w wojewódzkim konkursie na „Najładniejszy koszyczek wielkanocny” organizowanym przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w Pasażu Grunwaldzkim, podczas Prezentacji Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek, wystawionych przez dolnośląskie Koła Gospodyń Wiejskich.

Konkurs miał na celu pobudzenie inwencji twórczej wśród dzieci, poznanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych oraz zaprezentowanie ich dorobku artystycznego. Dwadzieścia cztery kluby edukacyjne 4H zgłosiły swoje prace do konkursu. Wszystkie z nich zasłużyły na uznanie jurorów. Dzięki Dolnośląskiej Izbie Rolniczej we Wrocławiu, która zasponsorowała dodatkowe nagrody za koszyczki wykonane z ekologicznych materiałów zwiększono liczbę nagród.

Każdy koszyczek  wyróżniała estetyka wykonania elementów świątecznych, dekoracyjność i wiosenna kolorystyka. Niepowtarzalne wrażenie artystyczne stwarzał oryginalny dobór materiałów, z których wykonano poszczególne elementy. Konkurencja była duża, ale wkład pracy klubowiczów został nagrodzony i  koszyczek „Talenciaków” znalazł się na II miejscu. Nagrodę w imieniu klubu odbierała Pani Urszula Znamirowska przedstawiciel PZD w Lubinie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

(oprac. SP w Siedlcach)