Kolejny numer Wiadomości Gminnych

Ukazał się już czerwcowy numer Wiadomości Gminnych Gminy Lubin. Za sprawą Dnia Dziecka królują w nim najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, dla których zorganizowano w ostatnich tygodniach wiele festynów, zabaw i atrakcji. Relacjonujemy także wszystkie najważniejsze wydarzenia z mijającego miesiąca.

Do jednych z najbardziej istotnych należy projekt  e-administracja w Gminie Lubin wart prawie milion złotych, na który udało nam się pozyskać unijne dofinansowanie w kwocie ponad 650 tysięcy złotych. Dzięki temu zyskamy możliwość elektronicznego załatwiania wielu spraw  urzędowych. Informujemy także o kolejnym etapie projektu dofinansowania fotowoltaiki dla gospodarstw domowych w gminie i o półmetku prac remontowych na linii kolejowej Legnica-Rudna Gwizdanów.

Wiele miejsca poświęcamy także konkursom, w tym Aniołom Kultury, czyli laureatom  nagród przyznawanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Relacjonujemy też obchody święta patrona szkoły w Szklarach Górnych, opisujemy rekordowy pod względem frekwencji Gminny rajd rowerowy oraz obchody Dnia Strażaka.

Oprócz tego w najnowszym numerze Wiadomości Gminnych stałe rubryki, takie jak strona seniora, sport, rozrywka. Zachęcamy do lektury!

(SR)

WG czerwiec 2018