Kolejny chodnik w Gminie Lubin

IMG_0859Po Karczowiskach i Raszówce oraz Osieku budowany jest kolejny chodnik, tym razem w Siedlcach. To inwestycja prowadzona w ramach przebudowy drogi, której nawierzchnia w znacznej części zostanie wymieniona.

W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Lubin i Starostwem Powiatowym w Lubinie prowadzonych jest kilka inwestycji, w kosztach których partycypują obydwa samorządy.

Należy do nich chodnik łączący Karczowiska i Raszówkę, a także chodniki wykonane w Osieku. Kolejna – to przebudowa drogi w Siedlcach.

– Prace ruszyły w połowie listopada i potrwać mają do końca lutego przyszłego roku, jednak wykonawca deklaruje, że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych 80 proc. prac wykonanych zostanie jeszcze w tym roku – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin, który osobiście nadzorował inwestycję.

W ramach tego zadania w znacznej części wymieniona zostanie nawierzchnia drogi i powstanie – mierzący ponad 1000 metrów – nowy chodnik.

Koszt inwestycji w Karczowiskach i Raszówce – to blisko 200 tysięcy złotych. Zadanie w Siedlcach wycenione zostało na pół miliona złotych.

(MG)