Kolejne zwycięstwo Kłopotowa

Pięć punków wynosi już przewaga Transportowa Kłopotów nad kolejną w B-Klasie drużyną Unii Szklary Górne. Trzecie miejsce pewnie utrzymuje kolejna piłkarska drużyna Gminy Lubin Huzar Raszówka.

Drużyny Gminy Lubin nadal wiodą prym w tabeli II grupy legnickiej B-Klasy. Palmy zwycięstwa od początku sezonu nie oddaje Transportowiec Kłoptów, który w ostatniej kolejce pokonał Victorię Niemstów.

Mecz zaczął się bardzo pomyślnie dla gospodarzy , którzy już w 3 minucie meczu, w zamieszaniu podbramkowym gości zdobyli  pierwszego gola. Prowadzenie gospodarzom dał Dawid Nowak (nr 13). Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla  drużyny z Kłopotowa to kwestia czasu , niespodziewanie goście przeprowadzili w 7 minucie szybki kontratak, który zakończył celnym strzałem z ponad 20 metrów Krzysztof Leszczyński Krzysztof, doprowadzając do remisu. W dalszej części pierwszej połowy meczu, choć gospodarze mieli optycznie przewagę , to jednak goście przeprowadzali groźniejsze kontrataki stwarzając więcej sytuacji bramkowych. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1:1.

Po zmianie stron gospodarze od początku przystąpili do ataku. W 47 minucie meczu po akcji z prawego skrzydła pięknym strzałem z 15 metrów popisał się Adam Pieniacki (nr 21) dając swojej drużynie prowadzenie. Kolejne minuty to dość wyraźna przewaga gospodarzy, którzy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji podbramkowych. W 76 minucie najmłodszy w drużynie z Kłopotowa Jakub Olszewski (nr 6) otrzymał piłkę i po solowym rajdzie, mijając kilku zawodników gości strzelił trzecią bramkę dla gospodarzy, ustalając jak się okazało wynik całego spotkania na 3:1 dla Kłopotowa.

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrał Michał Matkowski z Siedlec.

Wybrano również najbardziej wartościowych zawodników z obu drużyn, byli to Mateusz  Olszewski z Kłopotowa  i Krzysztof Leszczyński z Niemstowa. Nagrody wyróżnionym zawodnikom wręczył Patryk Jarkowiec, radny Gminy Lubin.

(MG/AP)

Wyniki spotkań drużyn Gminy Lubin

Klasa Okręgowa – 10. kolejka

Kuźnia Jawor – Iskra Księginice 4:1

A-Klasa – 10. kolejka

Albatros Jaśkowice – Fortuna Obora 4:0

Unia Miłoradzice – Mewa Kunice 1:3

B-Klasa – 9. kolejka

Unia Szklary Górne – Błysk Studzionki 1:2

Transportowiec Kłopotów – Victoria Niemstów 3:1

Platan Siedlce – Wiewierzanka Wiewierz 4:0

Huzar Raszówka – Błyskawica Luboszyce 1:1

Transportowiec Kłopotów – Victoria Niemstów