Kolejne zabezpieczenia dla strażaków

Do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Lubin trafiła kolejna partia materiałów zabezpieczających zdrowie strażaków w czasie akcji ratowniczych. Od początku pandemii nasi strażacy mają do dyspozycji maski, gogle, przyłbice, specjalne kombinezony, ochraniacze na buty oraz płyny do dezynfekcji.

W Gminie Lubin trzy jednostki, z dziewięciu czynnie działających, są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Dla tych jednostek komendant główny Państwowej Straży Pożarnej opracował specjalne wytyczne dotyczące działań realizowanych w czasie zagrożenia koronawirusem COVID-19. Zgodnie z tymi wytycznymi do Ochotniczych Straży Pożarnych w Niemstowie, Księginicach i Zimnej Wodzie przekazano specjalistyczne środki ochrony indywidualnej, ale podobne środki trafiły także pozostałych sześciu jednostek OSP, które także pomagają mieszkańcom w czasie pandemii.

W sumie nasi ochotnicy dostali do dyspozycji 1335 masek, 100 sztuk gogli, 60 przyłbic, 3100 rękawic, 180 kombinezonów, które chronią przed czynnikami infekcyjnymi, 300  ochraniaczy na buty i 57 litrów płynów de dezynfekcji.

(SR)