Kolejne medale z Mistrzostw Dolnego Śląska łuczników z LZS SKS Raszówka

2 marca odbyły się w Ścinawce Średniej Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Dzieci i Młodzików w Łucznictwie. W zawodach startowało ponad 120 zawodników z Dolnego Śląska  w tym 19 osobowa ekipa LZS SKS Raszówka.

Zawodnicy z LZS SKS Raszówka (głównie mieszkańcy Karczowisk i Raszówki) zdobyli łącznie pięć medali. Najlepiej spisała się Hania Kożewnikow, która zdobyła srebrny medal w kategorii Apacz dziewcząt, w tej samej konkurencji Ewa Kuklińska była piąta a Pola Król szósta, natomiast Karol Wachowski był czwarty w śród chłopców. W kategorii Orlik chłopców Denys Schmid zdobył brązowy medal, Maciej Noworol był czwarty,a Hubert Wachowski siódmy. Wśród dziewcząt w kategorii Orlik Zuzia Miedziak była szósta, a Małgorzata Wójcik ósma. Bardzo dobrze spisali się młodzicy, którzy zdobyli trzy brązowe medale: drużyna chłopców w składzie Jakub Wójcik, Jakub Smaga, Hubert Piotrowicz oraz drużyna dziewcząt w składzie Iza Kożewnikow, Hanna Sieradzka, Marta Janik, Agata Frankiewicz. Do tego Jakub Wójcik dołożył medal indywidualnie. W ósemce indywidualnie była Iza Kożewnikow (8) i Jakub Smaga (8).

Zawody te kończą dolnośląskie  współzawodnictwo halowe w łucznictwie 2019 r. w którym zawodnicy LZS SKS Raszówka zdobyli łącznie siedem medali. Przed  zawodnikami łucznikami turnieje halowe rangi Mistrzostw Polski. Zaczynają Młodzicy w Guchołazach a kończą Juniorzy Młodsi w Zgierzu.