Kolejne medale łuczników z Raszówki

W Świebodzicach odbyły się Otwarte  Mistrzostwa Dolnego Śląska Seniorów w Łucznictwie.  Wystartowało w nich 144 zawodników  głównie z Dolnego  i Górnego Śląska oraz czołowi zawodnicy z woj. zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego. Na mistrzostwach  wystąpili również zawodnicy LZS SKS Raszówka  w kategorii łuków bloczkowych, barebow i olimpijskich. Po raz pierwszy w składzie ekipy z Raszówki znaleźli się juniorzy młodsi i młodzicy.

Najlepiej spisała się nasza dwójka bloczkowców Paulina Ostrowska i Mariusz Walada, którzy zdobyli dwa medale brązowe (Paulina Ostrowska brązowy indywidualnie i wspólnie z Mariuszem Waladą brązowy w mikście). Wśród pozostałych zawodników doskonale wypadła Magdalena Sieradzka  (młodzik), która w bardzo silnej obsadzie zajęła ósme miejsce w łukach olimpijskich.

Dużym sukcesem jest także piąte miejsce drużyny dziewcząt w składzie Magdalena Sieradzka, Ewelina Mazurek i Iza Kożewnikow oraz siódme chłopców Mateusza Posłusznego, Szymona Marczuka oraz Mateusza Musiatowicza –  również w łukach olimpijskich. Drużyna bloczków zajęła z kolei piąte miejsce, a 71 letni Julian Jakubowski był siódmy w kategorii barebow, w której starowała 19 zawodników.

(JD, MG)