Kolejne kwesta na renowację kościoła w Zimnej Wodzie

Jak zwykle była to wyjątkowo ciepła, rodzinna i pyszna uroczystość. VIII już Festyn Parafialny „Silni jednością  w Chrystusie” zgromadził mieszkańców Zimnej Wody i okolicznych miejscowości, a każda zebrana złotówka przeznaczona zostanie na remont Kościoła Parafialnego p.w. Św. Trójcy.

Spotkanie integracyjne, jak zwykle poprzedziła uroczysta Msza Św., którą celebrował ksiądz proboszcz Andrzej Tomaszewski. Homilia  poświęcona była przede wszystkim osobie i roli, jaką pełni w naszym życiu Matka Boska, bowiem Eucharystia odprawiana była w Dniu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Kapłan nawiązał także do celu Festynu Parafialnego, organizowanego w Zimnej Wodzie już po raz ósmy.

– Czas, który obecnie przeżywamy, jest czasem szczególnym dla naszej całej społeczności parafialnej, ponieważ ta Msza Święta rozpoczyna kolejną edycję Festynu „Silni Jednością w Chrystusie”. Jak wiemy remontujemy naszą świątynię parafialną, a festyn jest dziełem wspomagającym ten piękny akt renowacji naszego kościoła – mówił ksiądz Andrzej Tomaszewski.

Po Eucharystii hymnem „Silni jednością w Chrystusie”, do którego muzykę skomponował pochodzący z Zimnej Wody ksiądz Bartłomiej Kot, a słowa napisała Teresa Kot – rozpoczęło się wspólne biesiadowanie.

Na scenie oprócz gospodarzy czyli Zespołu „Zachęta” zaprezentowały się Zespól Wokalny „Lejdis” ze Składowic, „Bez nazwy”, działający przy Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Lubinie oraz „Riki” Muzyk Disco, który do Zimnej Wody przyjechał z Berlina.

Odbyła się także aukcja, podczas której licytowane były m.in. pióro oraz zegarek przekazane przez Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, Ordynariusza Diecezji Legnickiej, zestawy piór i długopisów od wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana, grzyby rzeźbione w drewnie przekazane przez sołtysa Głuchowic Zygmunta Sokołowskiego, Księga o Kresach Wschodnich wraz z dedykacją wicemarszałka województwa dolnośląskiego dr Tadeusza Samborskiego, a także rękodzieło artystyczne i wina z domowej wytwórni.

Podczas licytacji udało się zebrać 4.400 zł. Nie jest to jednak ostateczna kwota zgromadzona podczas tegorocznej edycji festynu, zwiększy się ona o środki z loterii fantowej i kiermaszy, na których serwowano m.in. przepyszne ciasto, wyśmienite pierogi z Wiercienia, chleb ze smalcem czy kiełbaski.

Festyn zorganizowany został przez księdza proboszcza Andrzeja Tomaszewskiego, Radę Parafialną oraz mieszkańców Zimnej Wody, a także społeczność Wiercienia, Bukownej, Liśca, Karczowisk i Głuchowic.