Kolędowanie w Składowicach

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Nadziei blask, aż po nieba kres” – tą przepiękną pastorałką rozpoczęło się wspólne kolędowanie mieszkańców Składowic i Czerńca w niedzielny wieczór.

Jak co roku zespół Lejdis wraz z Sołtysem i Radą Sołecką Składowic zaprosili mieszkańców do wspólnego, kameralnego kolędowania. Świetlica Wiejska w Składowicach wypełniona była do ostatniego miejsca.

– Bądźmy dziś tymi pasterzami i aniołami, którzy trwali przy narodzonym Jezusie. Zapraszam do wspólnego śpiewania – tymi słowami przywitała zgromadzonych kolędników sołtys Lucyna Franczak.

Lejdiski ze Składowic zaprezentowały zestaw, zapomnianych już pastorałek. Panie śpiewając na dwa głosy zachwycały czystością śpiewu i umiejętnie dobranym repertuarem. Wszyscy obecni ulegli czarowi świąt i niesamowitych wokalistek.

Kolędowanie zbiegło się ze wspaniałym jubileuszem. Jedna z najstarszych mieszkanek Składowic, pani Kazimiera Kucab, obchodziła w tym dniu urodziny. Lejdiski nie zapomniały o swojej sąsiadce, pięknie odśpiewane życzenia i wspaniały bukiet kwiatów, wywołały łzy wzruszenia u niejednego gościa obecnego na sali.

– Co roku dostaję taki piękny bukiet i życzenia. Bardzo kocham moje dziewczyny i obiecuję, że puki starczy sił będę zawsze z nimi kolędować – powiedziała nam pani Kazimiera.

Po części oficjalnej, przygasło światło i przy świecach, w rodzinnej atmosferze, do późnej nocy trwało wspólne kolędowanie.

(AI)