Kolędowanie przy choince w Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce i Oddziale Zamiejscowym w Lubinie

jaselka 2„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory…”

Boże Narodzenie to niezwykły, piękny czas, w którym ludzie są ze sobą bardzo blisko, w atmosferze przyjaźni i miłości. Na te niepowtarzalne chwile czekają zarówno dorośli, jak i dzieci.

W Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce i Oddziale Zamiejscowym w Lubinie wspólne kolędowanie odbyło się w dniach 14-18 grudnia 2015 roku.

Dzieci potrafią w prosty, płynący z maleńkich serc sposób ukazywać magię Świąt Bożego Narodzenia. Z wielkim zaangażowaniem, emocjonalnością, zachowując przy tym twórczą postawę wobec tradycji związanej z obrzędami Świąt Bożego Narodzenia włączyły się w przeżywanie pięknego, niezwykłego czasu.

Wspólne kolędy, te najbardziej ulubione przez dzieci, jak „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, czy „Lulajże Jezuniu”, jak również po raz pierwszy w tym roku śpiewane w języku angielskim, spotkania przy choince, rozmowy o świątecznych tradycjach wywołały w naszych przedszkolakach same pozytywne emocje, a także przyczyniły się do wielu wzruszeń.

Narodziny Jezusa najpiękniej obrazują przedstawienia Jasełkowe, które w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku.

Mali aktorzy z najstarszych grup Oddziału Zamiejscowego w Lubinie zaprosiły rodziców i najbliższych członków rodzin na wspólne przeżywanie Świąt podczas inscenizacji Jasełkowych. Dzieci w przygotowanie przedstawień włożyły całe swoje serduszko, pięknie interpretując teksty i wczuwając się w swoje role. Był to ogromny wyczyn, gdyż musiały przezwyciężyć tremę oraz odpowiednio zbudować nastrój tak wielkiej dla wszystkich katolików chwili, jaką są narodziny Jezusa Chrystusa.

Magia Jasełek udzieliła się także rodzinom przedszkolaków, którzy nie potrafili opanować wzruszenia, oglądając i słuchając aktorskich popisów swoich dzieci. Z wielkim zaangażowaniem włączali się również w śpiewanie pięknych, chwytających za serce kolęd.

Niepowtarzalna, świąteczna atmosfera była szczególną okazją do integrowania się społeczności przedszkola z rodzicami i wspólnego odkrywania prawdziwej istoty Świąt.

(oprac. Przedszkole w Raszówce)