Kolędowanie na ludową nutę

Barwne stroje ludowe z różnych regionów Polski, kolędy w tradycyjnych i nowoczesnych aranżacjach oraz przepiękna scenografia – kolędowanie w Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce na długo pozostanie w pamięci gości oraz samych przedszkolaków.

Polska tradycja związana z obchodami świąt Bożego Narodzenia jest bardzo bogata i barwna. Jednym ze zwyczajów bożonarodzeniowych jest kolędowanie, na które dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce zaprosiły mieszkańców Raszówki i okolicznych miejscowości.

Przepiękna scenografia oraz melodia kolęd płynąca z saksofonu wygrywana przez Dariusza Gruszeckiego wprowadziła gości w wyjątkowy nastrój. Nie zabrakło także humorystycznego smaczku, który dodali kolędnicy w przepięknych przebraniach.

Goście mieli okazję zobaczyć niezwykłe przedstawienie. Przedszkolacy przebrani w barwne stroje ludowe z różnych regionów Polski śpiewali kolędy w tradycyjnych i nowoczesnych aranżacjach. Dzieci zaprezentowały umiejętności wokalno-muzyczne wygrywając znane kolędy na instrumentach dzwonkach diatonicznych i chromatycznych, bum bum rurkach – otrzymanych w prezencie mikołajkowym od Wójta Gminy Lubin.

Najmłodsi artyści nie zapomnieli także o babciach i dziadkach. Z okazji zbliżającego się święta dzieci złożyły najgorętsze życzenia.

Wysoki poziom występu wprawił wszystkich w radosny i pełen wzruszeń nastrój, a zachwytom zgromadzonych gości nie było końca. We wspólnym kolędowaniu z najmłodszymi udział wzięli m in. Przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski, radni Gminy Lubin Zofia Marcinkiewicz, Marcin Nylklewicz , ks. dr Jarosław Kowalczyk dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Legnickiej, Starosta Legnicy Janina Mazur, proboszcz Raszówki ks. Stanisław Buchta , sołtys Raszówki Tadeusz Kosturek, a także Wojciech Dziwiński, dyrektor Gminnego Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych oraz Jan Lewandowski, konsultant ds. prawa oświatowego z DODN Legnica.

(mat. organizatora)