Kobiety – kobietom na 100 lecie uzyskania praw wyborczych

W imieniu inicjatorek obchodów rocznicy uzyskania przez kobiety praw publicznych w Polsce zapraszamy na wspólne świętowanie z okazji tego wydarzenia: 8 grudnia 2018 r., Rynek w Lubinie,
godz. 15.00.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości pokrywa się z również istotnym wydarzeniem. Polki jako jedne z pierwszych w Europie uzyskały prawa publiczne. Od 1918r. mogły brać udział w wyborach i startować na stanowiska publiczne .

100-lecie to dobry czas, aby wspomnieć ten istotny fakt w dziejach Polski, ale także znakomita okazja by mówić o sytuacji kobiet we współczesnej Polsce.

Inicjatywa nasza powstała oddolnie. Jesteśmy kobietami z różnych środowisk, ale łączy nas dobro kobiet. Chcemy podkreślać zdolności, wiedzę i potencjał, który drzemie w Polkach, a w dalszym ciągu nie jest doceniany.

W związku z wydarzeniem zaplanowaliśmy zasadzenie dębu, który ufundowało nam Starostwo Powiatowe w Lubinie. Wrócimy pamięcią do wspaniałych kobiet z Zagłębia Miedziowego które przyczyniły się do rozwoju tego regionu. Zapraszamy także na poczęstunek , burmistrz Ścinawy obiecał nam wspaniały tort! Może czekają nas jeszcze inne niespodzianki…

Drogie Panie i Panowie także – prosimy o tłumne przybycie. Nasz znak rozpoznawalny to kolorowe parasolki i atrybut kobiecości – kapelusz .
Pragniemy aby każda z nas celebrowała tę rocznicę w radości , bo na pewno tego życzyły by sobie nasze prababki .

Organizatorki !