Kaski rowerowe dla uczniów z Niemstowa i Krzeczyna Wielkiego

Z prezentami w postaci kasków rowerowych dla czwartoklasistów odwiedza gminne szkoły wójt Tadeusz Kielan. Kilka dni temu otrzymali je uczniowie z Raszówki, teraz ich rówieśnicy z Niemstowa i Krzeczyna Wielkiego. Atmosfera tych spotkań jest bardzo radosna, bowiem wójt korzystając z okazji, mówi o czekających uczniów wakacjach i życzy wszystkim wielu wrażeń ale przede wszystkim bezpiecznych powrotów do domu.

Z bezpieczeństwem właśnie związana jest realizowana od kilku lat w Gminie Lubin akcja wręczania kasków rowerowych czwartoklasistom. To 10-latkowie, którzy zgodnie z przepisami mogą już zdawać egzaminy na kartę rowerową i tym samym stać się pełnoprawnymi użytkownikami dróg publicznych.

– Gmina dba o bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych, dlatego dajemy wam te kaski i promujemy bezpieczne zachowania na drodze. Noście je zawsze jeżdżąc na rowerze. Życzę wam przysłowiowej szerokiej drogi i wspaniałych wakacji, które są tuż tuż – mówił Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.

W Niemstowie, szefa gminnego samorządu witano gromkimi brawami i „przybito” z tej okazji kilka „piątek”.

– Dziękujemy za tę wizytę i prezenty. Widać, że gmina o nas dba, przy szkole powstaje właśnie nowy plac zabaw – mówiła Patrycja Słota dyrektor szkoły.

W Niemstowie 22 uczniów odebrało kolorowe kaski. Kolejne 37 wójt wręczył uczniom szkoły w Krzeczynie Wielkim. Uczniowie  przedstawiali się  wójtowi z imienia i po uścisku dłoni byli obdarowywani kaskami.

– Myślę, że w większości zdaliście już z powodzeniem egzaminy na kartę rowerową  i teraz sami będzie promować bezpieczną jazdę! Do zobaczenia po wakacjach! – mówił do uczniów wójt Kielan, dołączając życzenia szczęścia, radości i spełnienia marzeń z okazji przypadającego jutro Dnia Dziecka.

(SR)

Niemstów

Krzeczyn Wielki