Kaski dla czwartoklasistów

Niedługo będą zdawać egzamin na kartę rowerową i staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego a już dziś w trosce o ich bezpieczeństwo, czwartoklasistów ze szkoły Podstawowej w Raszówce im. Orła Białego wyposażono w kaski rowerowe. W najbliższym czasie kaski otrzymają ich rówieśnicy ze wszystkich szkół Gminy Lubin.

Gromkimi brawami, a potem gremialnym okrzykiem „dziękujemy” witano Tadeusza Kielana wójta Gminy Lubin na apelu szkolnym w Raszówce.

– Od pięciu lat wszyscy 10-latkowie otrzymują kaski finansowane z gminnego samorządu. Cieszę się, że mogę je wam osobiście wręczyć i korzystając z okazji, już dziś życzę wam przede wszystkim bezpiecznych, ale także niezapomnianych wakacji – mówił wójt.

– Dziękujemy, że znalazł Pan dla nas czas. Ten apel był dla nas doskonałą okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego zachowania. W tym roku mamy bardzo liczną grupę czwartoklasistów, ze względu na kumulację z rocznikiem sześciolatków, który poszedł wcześniej do szkoły. Dziś 42 uczniów odbiera kaski rowerowe – mówiła Lucyna Szudrowicz dyrektor Szkoły Podstawowej w Raszówce.

Jazda na rowerze to dla dzieci nie tylko wspaniała zabawa ale też konieczna dawka ruchu. Paulina Misiura i Zuzia Miedziak mówiły ze śmiechem: – Jeździmy od tak dawna, że już nawet nie pamiętamy kiedy się nauczyłyśmy. Wszyscy nasi koledzy i koleżanki jeżdżą na rowerze.

Życzy bezpiecznej jazdy!

(SR)