Kalendarz od strażaka

Ratują nas z opresji, pomagają chronić dobytek, lepiej jednak  by jak najrzadziej wyjeżdżali na akcję. Temu właśnie mają służyć coroczne, grudniowe wizyty strażaków w domach mieszkańców Gminy Lubin. Są okazją do przypomnienia podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej i wręczenia strażackich kalendarzy.

 

Zawód strażaka cieszy się największym zaufaniem wśród służb publicznych. Potwierdzają to co roku badania i podobne wyniki jak w Polsce, są także w całej Europie. Dlaczego tak jest?   Bo strażacy, zarówno ci zawodowi, jak i ochotnicy są odważni, skuteczni, dobrze zorganizowani i gotowi do niesienia pomocy innym.

Na co dzień uczą także jak unikać niebezpiecznych sytuacji oraz przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Tradycyjnie już,  pod koniec roku, strażacy ochotnicy z Gminy Lubin będą odwiedzać mieszkańców i rozmawiać o zagrożeniach.  Wspiera ich w tym Gmina Lubin, która sfinansowała wydruk 2,5 tys. specjalnych strażackich kalendarzy.  Są na nich archiwalne zdjęcia OSP z Niemstowa, Zimnej Wody i Księginic oraz fotorelacja z majowych gminnych zawodów pożarniczych. Warto przyjąć w swoich domach strażaków, porozmawiać i powiesić na ścianie strażacki kalendarz.

W Gminie Lubin działa dziewięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, w których aktywnie działa 244 osób, wśród nich jest 25 kobiet.

(SR)