Kaja Ziomek powołana na zimowa olimpiadę!

Gratulujemy! Mieszkanka naszej gminy , Kaja Ziomek z Obory została powołana przez Polski Komitet Olimpijski do kadry i będzie reprezentować Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Kaja Ziomek łyżwiarstwo szybkie trenuje od 2007 roku. Reprezentuje klasę mistrzowską i ustanowiła dwa rekordy Polski Juniorów na 500 i 1000 metrów.  W ubiegłym roku zdobyła IV miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów na dystansie 500m i Wicemistrzostwo Polski Seniorów na 500m.

Jest jedną z bohaterek cyklu „ Nasi Mistrzowie”, w którym przedstawiamy tych mieszkańców Gminy Lubin, których osiągnięcia warte są nagłośnienia. Kiedy spotkaliśmy się kilkanaście dni temu z Kają mówiła:  – Jestem zaszczycona i bardzo dziękuję za to wyróżnienie.

Jest mistrzynią, w rodzinnym domu w Oborze, ciągu ostatnich pięciu miesięcy spędziła zaledwie dziesięć dni, a mimo to znajduje czas na spotkanie i w czasie rozmowy jest wyjątkowo skromna i szczera.

Jej najważniejszym  marzeniem „na teraz” była  właśnie kwalifikacja do kadry narodowej  na zimową olimpiadę. Trzymaliśmy kciuki za Kaję i udało się! Do Pjongczang pojedzie razem z Natalią Czerwonką z Lubina!

W najbliższym czasie opublikujemy przygotowany wcześniej materiał opisujący Olimpijkę z Gminy Lubin.

(SR)