K O M U N I K A T – Pożar w Kłopotowie

W Kłopotowie, na zamkniętym terenie firmy zajmującej się składowaniem odpadów zapaleniu uległo składowisko odpadów gumowych. W akacji gaśniczej biorą udział jednostki straży pożarnej z terenu powiatu lubińskiego oraz sąsiednich powiatów. Straż przewiduje, że akcja potrwa jeszcze kilka godzin.

Na miejscu są przedstawiciele firmy, Urzędu Gminy w Lubinie, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu oraz Jednostka Ratownictwa Chemicznego z Legnicy oraz Wołowa.

Wiejący wiatr powoduje, że szkodliwe substancje są rozwiewane i nie osiadają na pobliskich terenach.

Wójt Gminy Lubin zwraca się z prośbą do mieszkańców budynków znajdujących się w strefie zadymienia, aby ze względu na możliwość występowania w dymie toksycznych środków unikali z nim kontaktu i nie otwierali okien – dym może być niebezpieczny tylko przy bliskim kontakcie.

Prosimy mieszkańców, aby powyższą informację przekazali sąsiadom.

Zdarzenie pozostaje pod całkowitą kontrolą służb ratowniczych.

(AH)