Już jutro VIII NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

MALAZapraszamy na VIII Noc Świętojańską do miejscowości Bukowna, która odbędzie się dziś tj. w sobotę 18 czerwca 2016 r. o godz.15.00. Do udziału zachęcamy wszystkich bez względu na wiek. Mile widziane są tematyczne przebrania, wystarczy tylko odrobina wyobraźni.

Jak co roku towarzyszyć nam będzie obozowisko wojów, które przeniesie nas w świat prastarych obyczajów i kuchni słowiańskiej. Na scenie wystąpią zespoły z Ośrodka Kultury Gminy Lubin: Dziecięcy Zespół Taneczny, Koniczynki, Siedlecka Nuta, Jarzębina. Nie może oczywiście zabraknąć gospodarzy. Muzycznie i kabaretowo zaprezentuje się Swojska Nuta i Teatr Aktów Czterech. Szykujemy wiele niespodzianek i gwarantujemy doskonałą zabawę. Będzie inscenizacja Chrztu Mieszka I, a wieczorem koncert Świętojański w wykonaniu Zespołu ISKRA i Przyjaciół oraz efektowny Taniec Ognia.

Będziemy również, jak co roku, wybierać najpiękniejsze wianki i puszczać je nad rzeką Czarna Woda. Zapraszamy również posiadaczki i posiadaczy długich naturalnych włosów. Wybierzemy najdłuższe warkocze.

Dodatkową atrakcją VIII Nocy Świętojańskiej będzie I PRZEJAZD NA BYLE CZYM. Spodziewamy się różnych pojazdów napędzanych  siłą mięśni i jak zwykle liczymy na pomysłowość mieszkańców naszej gminy.

Nowością podczas imprezy będzie również I ZLOT BLIŹNIAKÓW mieszkających na terenie Gminy Lubin. Takie spotkanie to przede wszystkim okazja do świetnej zabawy, poznania innych bliźniąt i być może zawarcia lub zacieśnienia znajomości wśród braci bliźniaczej.

A na naszych milusińskich czekają dmuchane atrakcje.

Kolejny raz Ośrodek Kultury Gminy Lubin organizuje imprezę wspólnie z sołtysem
i sołectwem miejscowości Bukowna oraz Stowarzyszeniem „Bukowna”.

(OKGL)