Jutro włączone będą syreny alarmowe

1 sierpnia o godz. 17:00 – na pamiątkę godziny „W”, w Gminie Lubin i całym powiecie lubińskim zawyją syreny. W ten sposób zostanie przeprowadzony test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Będzie to jednocześnie upamiętnienie 75. rocznicy obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego.

Syreny zawyją w trybie treningowym i będzie to 3 minutowy modulowany dźwięk syren „ogłoszenie alarmu”.

Syreny zostaną włączone na terenie 9 miejscowości gminy Lubin: Czerniec, Gorzyca, Krzeczyn Wielki, Księginice, Niemstów, Raszowa, Raszówka, Szklary Górne, Zimna Woda.

Syreny systemu ostrzegania ludności zostaną uruchomione w ramach przeprowadzenia wojewódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania.

W załączeniu komunikat Wójta Gminy Lubin.

Komunikat Wójta Gminy 1 sierpnia 2019 r