Jubileuszowe tradycje wielkanocne

Już po raz 10, Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza wszystkich mieszkańców  na Gminny konkurs kulinarny TRADYCJE WIELKANOCNE ‘2018. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody finansowe. Wystarczy wygrać przynajmniej w jednej z konkursowych kategorii. Poprzednie lata pokazały jednak, że jest to trudne wyzwanie, bo z roku na rok mieszkańcy Gminy Lubin zaskakują pomysłowością przy przygotowywaniu świątecznych potraw.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie  jest zgłoszenie grupy do konkursu na specjalnym formularzu, który jest załączony poniżej,  do 12 marca. Zgłoszenia przyjmuje oczywiście Ośrodku Kultury Gminy Lubin. Każdy zespół zobowiązany będzie do przygotowania po jednej potrawie konkursowej w każdej z trzech kategorii. Zespoły mogą stanowić Koła gospodyń, sołectwa, kluby seniora lub po prostu grupy mieszkańców.  Kategorie konkursowe to:

  • 50 odsłon jaja wielkanocnego,
  • Główny bohater obiadu wielkanocnego,
  • Deser wielkanocny.

Do wygrania w konkursie są bardzo atrakcyjne nagrody pieniężne. Ponadto, tradycyjnie już,  oceniany będzie wystrój stołu, za który zwycięzca otrzyma Puchar Wójta Gminy Lubin.

Ze szczegółami konkursu można się zapoznać w Regulaminie, do którego jest dołączona karta zgłoszeniowa.  Zachęcamy do udziału w konkursie.

TW 2018 regulamin

(SR)