Jubileusz Górniczego Chóru Męskiego w Krzeczynie Wielkim

0056W lutym bieżącego roku Górniczy Chór Męski obchodzi 36. rocznicę powstania. Z tej okazji w niedzielę 14 lutego w kościele filialnym p.w. św. Marii Dominiki Mazzarello w Lubinie (Os. Krzeczyn Wielki), odbyła się uroczysta msza św. w intencji członków chóru, ich Rodzin oraz opiekunów ZG Lubin i KGHM Polska Miedź S.A.

Eucharystię celebrowali proboszczowie parafii w Chróstniku i Raszówce księża Kzimierz Rapacz oraz Stanisław Buchta.

Tradycyjnie po nabożeństwie zespół wystąpił z koncertem wybranych pieśni. Po koncercie prezes chóru podziękował proboszczowi ks. Kazimierzowi Rapaczowi za modlitwę i  serdeczne przyjęcie.

Na uroczystość zaproszeni zostali Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin oraz Norbert Grabowski, przewodniczący Rady Gminy.

– Serdecznie dziękuję Panu prezesowi Piotrowi Strzeleckiemu za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Jak zawsze, gdy występuje Chór Górniczy jest to wydarzenie wyjątkowe, które na długo pozostaje w pamięci. Wyjątkowości ostatniemu występowi dodaje fakt, że chór koncertował w przepięknym Kościele p.w. św. Marii Dominiki Mazzarello – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy.

Chór obchodzi swój jubileusz co roku w innym kościele, dając jeden jubileuszowy koncert.

Po występie – również tradycyjnie już – odbywa się druga, nieco mniej oficjalna część uroczystości, którą zaplanowano w Świetlicy Wiejskiej w Chróstniku. Były gratulacje i życzenia od gości, wśród których – oprócz włodarzy Gminy Lubin – znalazła się delegacja dyrekcji ZG LUBIN – Wacław Horodecki i Stanisław Szumilas, jak również sołtys Krzeczyna Wielkiego Jerzy Tadla.
W tym roku czterech chórzystów świętuje swój jubileusz, z której to okazji wręczone im zostały pamiątkowe dyplomy i upominki.
· Zygfryd Pierończyk – 35 lat pracy w zespole,
· Artur Rogacki – 25 lat pracy w zespole,
· Andrzej Foryś – 10 lat pracy w zespole,
· Marcin Rycicki – 5 lat pracy w zespole.

Data  uroczystości zbiegła się z coraz bardziej popularnymi  „Walentynkami”. Były więc kwiaty dla wszystkich obecnych Pań oraz utwór z dedykacją „walentynkową” wykonany przez chór. Członkiem Męskiego Chóru Górniczego Zakładów Górniczych Lubin jest radny Gminy Lubin Janusz Zarenkiewicz.

(oprac. MG, źródło i zdjęcia www.chorgorniczy.pl)