Jeszcze można głosować na „Siedlecką nutę”

Przypominamy o trwającym plebiscycie „Lista Przebojów Ludowych”, w którym o główną nagrodę walczy zespół z naszej gminy „Siedlecka nuta”. Zachęcamy do głosowania na nasz zespół. Zwycięzca konkursu weźmie udział w bezpłatnej sesji nagraniowej w Studiu Radia Wrocław. Głosowanie trwa do końca marca br.

Osoby, które jeszcze nie miały okazji posłuchać siedleckiej kapeli, mogą zapoznać się z twórczością zespołu podczas audycji „Listy przebojów ludowych” w każdą niedzielę, w godzinach 7.00 – 10.00 w Radiu Wrocław.

O prestiż i główną nagrodę walczy w sumie pięć zespołów z Dolnego Śląska. Na naszą kapelę można głosować poprzez wysłanie sms o treści: RW KAPELA „Siedlecka nuta” na nr 72280, bądź telefonicznie podczas trwania audycji na numer +48 71/ 339 90 60 – podczas jednego połączenia może zagłosować aż pięć osób, przy czym każda osoba musi oddać głos indywidualnie.

Waldemar Domowicz, jeden z członków zespołu „Siedlecka nuta”

„Siedlecka Nuta” ma na swoim koncie liczne występy m.in. w Chojnowie, Chocianowcu, Trzebnicach, Orzeszkowie, Małowicach, Mlecznie i Ścinawie, a także I nagrodę XXIV Konkursu Piosenki Lwowskiej i Wileńskiej w Górze. Członkowie zespołu są autorami przedstawienia dożynkowego, pt. „Skąd się bierze chleb”. Oprócz działalności zespołowej, członkowie „Siedleckiej nuty” pełnią w swojej miejscowości rolę animatorów kultury. Angażują się w organizację lokalnych uroczystości m.in. andrzejek, dożynek oraz spotkań opłatkowych.

Grupa jest pomysłodawcą i głównym realizatorem „Święta Pieczonego Ziemniaka”, które jest jedną z największych imprez, przypisaną na stałe do Siedlec, a organizowaną corocznie, na przełomie września i października.