Jesienna zbiórka elektrośmieci i odpadów wielkogabarytowych

elektro-smieciRusza druga jesienna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz mebli i odpadów wielkogabarytowych. Buczynka, Gorzelin, Kłopotów – to miejscowości, w których niepotrzebne sprzęty odebrany zostaną 23 listopada. Akcja przeprowadzona zostanie w 15 sołectwach.

Organizatorem akcji, w ramach której wszyscy mieszkańcy Gminy w wyznaczonych miejscach w swoich miejscowościach będą mogli bezpłatnie oddać wyżej wymienione odpady jest Gmina Lubin wraz z firmami MPO Sp. z o.o. oraz A.S.A Eko Polska Sp. z o.o.

Odpady, które mogą zostać oddane w ramach prowadzonej zbiórki:

wszystkie przedmioty zawierające elementy elektryczne i elektroniczne, pochodzące z gospodarstw domowych,

stoły, szafy, krzesła, sofy,

dywany, wózki dziecięce, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów,

wanny, drzwi, umywalki, muszle toaletowe, itp.

Odpady, których nie można oddać w ramach prowadzonej zbiórki:

odpady remontowo-budowlane,

opony, części samochodowe,

odpady zielone, np. gałęzie, trawa w workach,

odpady zmieszane oraz odpady odbierane z posesji w systemie workowym (papier, szkło, plastik, odpady biodergadowalne),

odpady pochodzące z działalności gospodarczej i rolniczej.

W załączeniu terminy i miejsca zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz mebli i odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Lubin: Daty i miejsca zbiórki-listopad