Jeden zero dla nieba

Kolejny niezwykły spektakl wystawiony został w Szkole Podstawowej w Siedlcach. Organizowane rokrocznie jasełka, jak zwykle zgromadziły tłumy gości, a na scenie zaprezentowała się zdecydowana większość szkolnej społeczności.

Odwieczna walka dobra ze złem, pokazana w nowatorskiej formule z brawurowymi kreacjami młodych aktorów dała publiczności wiele radości i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

– Po raz pierwszy miałem przyjemność uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu i przyznaję, że zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Choć każdego dnia towarzyszy nam zmaganie się dobra ze złem, w tym spektaklu pokazano je w sposób bardzo symboliczny, skłaniający do refleksji i zadumy. Gratuluję niezwykłych umiejętności wszystkim aktorom – mówił Bartosz Chojnacki, zastępca wójta Gminy Lubin.

W spektaklu uczestniczyła ponad setka ze 168 uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlcach.

– Oprócz wiedzy przedmiotowej ważne jest wyposażenie młodych ludzi w kompetencje pozwalające funkcjonować w zmieniającej się rzeczywistości. Doskonale oddają to słowa prof. Marcina Kacprzaka  „Do szkoły chodzi cały uczeń, a nie tylko jego głowa”. Pielęgnując tradycję przedstawień jasełkowych, dajemy uczniom przestrzeń do rozwoju i zaprezentowania wielorakich talentów, ukierunkowujemy ku wartościom, budujemy tożsamość indywidualną, kulturową i regionalną. Uczymy wystąpień publicznych. Ważnym aspektem tego „fenomenu społecznego” – jak określa nasze spektakle dr Stanisław Tokarczuk stanowi liczba wykonawców. Każdy uczeń Szkoły Podstawowej w Siedlcach ma możliwość pokazania swoich talentów, bo każdy je ma. Jesteśmy z nich dumni – mówi Mariola Karwan, dyrektor Szkoły Podstawowej

– Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować tę piękną tradycję, zapoczątkowaną przez dyrektor Krystynę Szarowską – dodaje obecna dyrektor placówki.

Próby do spektaklu zatytułowanego „Jeden zero dla nieba”  rozpoczęły się na początku stycznia. W jego przygotowanie zaangażowali się wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły. Dyrektor Mariola Karwan szczególne podziękowanie skierowała do pań Magdaleny Łagun, Patrycji Przychockiej, Anny Rogalskiej oraz Beaty Oczyńskiej-Stettler.

Spotkanie w Siedlcach zakończył turniej wiedzy, w którym zmierzyli się przyjaciele szkoły. Nieoczekiwanie jednym z jego elementów był taniec, z którym najlepiej poradził sobie… ksiądz proboszcz Tadeusz Żurek.

(MG)