Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

Wielkimi krokami  zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jest to czas pełen radości, piękna i magii. Czas spełnienia marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.  Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt tradycyjnie, jak co roku w  oddziale zamiejscowym Przedszkola Jana Pawła II w Raszówce odbyły się jasełka.

W tym roku nauczycielki wraz z dziećmi przygotowały bardzo różnorodne występy. Było tradycyjne kolędowanie, ale również współczesne pastorałki i taneczne popisy w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz scenografii nawiązującej do betlejemskiego miasteczka przedstawiły okoliczności  narodzin Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów,  do żłóbka przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowonarodzonemu Dzieciątku pokłony złożyli także królowie oraz postacie z bajek. Inscenizacje przeplatane były pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały z ogromnym zaangażowaniem, ku zaskoczeniu widowni pojawiły się również partie solowe. Młodzi aktorzy spisali się na medal i otrzymali ogromne brawa.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania zbliżają ludzi , a dzieciom pokazują jak ważne jest podtrzymywanie tradycji.

(Gminne Przedszkole)