Jasełka w Szkole Podstawowej w Siedlcach

IMG_2373Jak co roku, było to wydarzenie, które na długo zapisze się w pamięci licznie zgromadzonej publiczności. Uczniowie, nauczyciele, członkowie miejscowego zespołu „Siedlecka Nuta”, a nawet sołtys Stanisław Ryniec stworzyli niezwykłe aktorskie kreacje. Jasełka w Szkole Podstawowej w Siedlcach przyszły już do historii, ale mówić się będzie o nich jeszcze długo…

Sala gimnastyczna siedleckiej szkoły podstawowej zamieniła się w teatr, a uczniowie, nauczyciele i uczestnicy widowiska w wytrawnych aktorów.

Jasełka, traktujące o Bożym Narodzenia, historii narodzin Jezusa w Betlejem i spisku Heroda niosły ze sobą także aktualne treści i ostrzegały o czyhających na nas niebezpieczeństwach współczesnego świata.

W przedstawieniu wzięli udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlcach, wspomagani przez swoich pedagogów, zespół „Siedlecka Nuta” oraz sołtysa, które wcielił się w rolę Heroda, a jego kreacja oceniona została bardzo wysoko. Wspaniałe dekoracje przeniosły nas w odległe czasy narodzin Chrystusa.

Podczas siedleckich Jasełek odbył się także nieoficjalnych jubileusz dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedlcach. Krystyna Szarowska w stycznie b.r. obchodzi 25 – lecie dyrektorowania tej placówce. Serdeczne gratulacje i życzenia dalszej owocnej pracy złożyli pani dyrektor wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski oraz współpracownicy ze szkoły.

Były także życzenia, podziękowania i prezenty od zaproszonych gości, bo naprawdę było czego gratulować.

(MG)