Jasełka w Szklarach Górnych

20161216_171416Śpiewem i tańcem ogłosiła narodziny Dzieciątka Jezus młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych. Przedstawienie na długo pozostanie w pamięci uczniów i zaproszonych specjalnie na tę okazję gości.

Piękną tradycją kultywowaną w szkole w Szklarach Górnych jest organizacja szkolnych jasełek. Co roku w widowisku uczestniczą wszyscy uczniowie pod opieką reżyserek – Barbary Kwapisz i Danuty Kasperskiej. Nie inaczej było w tym roku. 16 grudnia o godzinie 17.00 społeczność szkolna, lokalna i zaproszeni goście tłumnie zebrali się w sali gimnastycznej, która przybrana w piękną scenografię, wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój.

– Nasi zdolni, młodzi artyści tańcem i śpiewem ogłaszali narodzenie Dzieciątka Jezus. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Narodzenia Pańskiego. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie – mówi Elżbieta Piasny, dyrektor szkoły. – Dla najmłodszych to była także doskonała okazja do zapoznania się z tradycją – mało tego, nasi najmłodsi mogli tę tradycję współtworzyć i kontynuować – dodaje dyrektor.

Puentą wieczoru stały się słowa piosenki, kończącej wspaniały występ:

Szczęśliwych tylko dni,

życzymy dzisiaj Wam,

niech miłość mieszka w nas

rozgrzewa serca nam…”

Na zakończenie niezwykłego widowiska, młodzież złożyła wszystkim życzenia świąteczno – noworoczne, do których dołączyła się także dyrektor Elżbieta Piasny.

(mat. SP Szklary Górne)