Jasełka w Raszówce

dsc08955Przy dźwiękach kolęd i pastorałek maluchy z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce wprowadziły gości w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W artystycznej oprawie, w pięknych strojach aniołków, króli i pasterzy, dzieci przypomniały widzom o najważniejszych wartościach – miłości, nadziei i wierze.

Swoim występem maluchy wprowadziły widzów w nastój Świat Bożego Narodzenia z grudniowym przesłaniem.

– Nadchodzące święta to czas szczególny, wyjątkowy, pełen magii i radości. To również czas refleksji, nadziei i spotkań z najbliższymi, podczas których gasną wszelkie spory i zapominamy o tym, co było złe – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor przedszkola.

W cudownej, artystycznej oprawie, bogatej scenografii i w pięknych strojach mali aktorzy przedstawili wigilijną opowieść. Maluchy śpiewały kolędy, pastorałki i recytowały wiersze. Jasełkowe przedstawienie było także okazją do złożenia wszystkim obecnym gościom życzeń świątecznych oraz pomyślności w nadchodzącym nowym roku.

Życzenia złożyli również zaproszeni goście. Radny Marcin Nyklewicz oraz Mariola Gaj-Łopaczyńska, Kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Gminy Lubin, wręczyli dzieciom prezenty w postaci instrumentów muzycznych.