Jasełka w Krzeczynie Małym

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Jezusa Narodzonego wszyscy powitajmy”- słowami tej pastorałki w wykonaniu zespołu Zachęta z Zimnej Wody rozpoczęło się wspólne kolędowanie w Krzeczynie Małym. Piosenki bożonarodzeniowe, przeplatane tradycyjnymi kolędami wspólnie śpiewali wszyscy zgromadzeni. Jednak to był dopiero przedsmak atrakcji, chwilę później do akcji wkroczyły „Ale Baby”.

Już po raz szósty Kabaret „Ale Baby” z Krzeczyna Małego, przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin, przedstawił mieszkańcom wioski i okolic swoje Jasełka.

Diabełki postanowiły odebrać ludziom miłość…

Choć miały całkiem realny pomysł na wykonanie tego planu, nie udało im się zabrać ludziom czasu, który jest najważniejszy w tym uczuciu. Z pomocą przybył Mały Książę, który przypomniał widzom, że … najważniejsze nie jest widoczne dla oczu.

Przedstawienie, które w tym roku dały „Ale Baby” nie było typowymi Jasełkami. Niosło ze sobą ważne przesłanie.

– Idąc na Jasełka zawsze zastanawiam się, jaki będzie ich temat przewodni. Ten był wyjątkowo aktualny. Brak czasu, to problem, z którym boryka się wielu z nas, poświęcamy za mało uwagi najważniejszym wartościom rodzinie i przyjaciołom. Wychodzę z tych jasełek z postanowieniem, że zrobię wszystko, by to zmienić i państwa namawiam do tego – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Jasełka zakończyły się szczęśliwym finałem. Diabłom nie udał się sprytny plan i ani gry komputerowe, ani dodatkowe lekcje z języka, ani telewizja i tabloidy im nie pomogły. Ludzie nie stracili czasu i w ten jakże piękny dzień potrafili dostrzec gwiazdę, która zwiastowała przyjście Mesjasza. Potrafili zrozumieć, po co Jezus zszedł na Ziemię i ujęli to w słowach: „A my pomóżmy w tej wielkiej potrzebie i poprawę Świata zacznijmy od siebie”.

Spektakularne zakończenie przedstawienia zauroczyło wszystkich. Blisko 200 osób wspólnie z organizatorami zaśpiewało: „Jest taki dzień… „ .

– Jestem ogromnie wzruszona i dumna, że mam tak wspaniałych artystów pod swą opieką – powiedziała na zakończenie Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

Po uczcie dla ducha panie z zespołu Ale Baby zaprosiły wszystkich na ciasto, które same na tę okazję upiekły. Przy stołach nadal wspólnie kolędowano…

(AI)