„Jak nie czytamy, jak czytamy!”

DSC_0286Szkoły Podstawowe w Raszówce i Niemstowie wzięły udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytamy, jak czytamy”.

Akcja miała przede wszystkim na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost fatalnych wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnić powinny biblioteki.

W raporcie o stanie czytelnictwa  Biblioteki Narodowej ujęte zostały osoby powyżej 15. roku życia. Według tych badań 63 proc. Polaków nie czyta książek. Pokazaliśmy, że młodzież czyta więcej, a dorośli mają się czego wstydzić. Wielu nauczycieli bibliotekarzy podkreśla, że w ich bibliotekach „nie zamykają się drzwi. Również pracownicy bibliotek publicznych, w tym z terenu Gminy Lubin, potwierdzają, że dzieci chętnie wypożyczają książki.

Akcja „Jak nie czytamy, jak czytamy” miała za zadanie promocję czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.

Biblioteki szkolne wsparły biblioteki publiczne w Raszówce i Niemstowie.

Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika “Biblioteka w Szkole”.

źródło: czytamy.org

IT