IX Festiwal Kapusty i Pieroga

Podczas siódmej edycji festiwalu tajniki sztuki lepienia pierogów zgłębiali przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski oraz radny Tomasz Fuczek.

Konkursy kulinarne, warsztaty lepienia pierogów oraz kiermasze rękodzieła artystycznego – to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Festiwalu Kapusty i Pieroga. Impreza odbędzie się 9 września na boisku w Księginicach.

To już dziewiąta edycja festiwalu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem,  przyciągając publiczność z całego regionu. Trudno się dziwić – pierogów tak finezyjnie wykonanych – daleko trzeba by szukać. Z ziemniakami i suszonymi grzybami, z kaszanką, dynią, kaszą gryczaną, wołowiną czy soczewicą… Koła Gospodyń Gminy Lubin prześcigają się w pomysłach na farsz i w kunszcie wykonania ciasta.  Na festiwalu nie zabraknie z pewnością wyjątkowych potraw z kapusty. W ubiegłym roku królowały: zupa gołąbkowa, kapusta faszerowana mięsem, schab pieczony na kapuście z ananasem oraz roladki z kapustą i pieczarkami. Nie zbrakło oczywiście tradycyjnego staropolskiego bigosu i łazanek.

Czym w tym roku zaskoczą nas gospodynie z Gminy Lubin przekonamy się już 9 września. Festiwal rozpocznie się o godz. 16.00 . Towarzyszyć mu będą prezentacje artystyczne zespołów Ośrodka Kultury Gminy Lubin oraz pokaz sprzętu gaśniczego OSP Księginice, a najmłodsi uczestnicy imprezy będą mogli miło spędzić czas w strefie gier i zabaw dla dzieci.

(MG)