Iskra znów na szczycie

SONY DSCIskra Księginice odrobiła straty i wróciła na I miejsce tabeli. Powrót na szczyt możliwy był dzięki wygranej z Dębem Stowarzyszenie Siedliska. Z kolei porażki zaliczyły nasze zespoły grające w A-klasie – Unia Miłoradzice i Fortuna Obora.

Mecz Iskry Księginice z Dębem Stowarzyszenie Siedliska zakończył się wynikiem 2:1. Radość ze zwycięstwa tym większa, że Iskra znów jest liderem klasy okręgowej. Niestety grające w A-klasie nasze zespoły nie miały tyle szczęścia. Spotkanie Zrywu Kłębanowice z Unią Miłoradzice zakończyło się 9:5, natomiast wynikiem 8:2 zakończył się mecz Wilki Różana z Fortuną Obora.

Ciekawe spotkania rozegrały także zespoły grające w B-klasie. Victoria Niemstów podejmowała zespół Transportowiec Kłopotów-Osiek. Od początku meczu zespoły nastawiły się na wyminę ciosów, czego efektem była bramka strzelona w 14 minucie przez gości, której autorem był Dawid Nowak. Po straconej bramce zawodnicy z Niemstowa ruszyli do odrabiania strat. W 33 minucie do własnej bramki piłkę strzelił zawodnik z Kłopotowa i wynik znów był remisowy. Po przerwie w 50 minucie piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył zawodnik Victorii Damian Moroch. Ten sam zawodnik trzynaście minut później podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:1. Z kolei bramkę kontaktową dla gości zdobył w 71 minucie Damian Woźniak.

Derby Gminy Lubin okazały się szczęśliwe dla Victorii, która umocniła się w czołówce tabeli klasy B. Najlepszym zawodnikiem w ekipie Transportowiec Kłopotów-Osiek został Patryk Jarkowiec, natomiast w ekipie gospodarzy nagrodę otrzymał Damian Moroch. W konkursie szybkości strzałów wygrał Roman Staszak z Księginic.

Nagrody w imieniu Wójta Gminy wręczył radny Patryk Jarkowiec i Jerzy Tadla, Gminny Instruktor Sportu.

Zwycięstwo odnotowała także Unia Szklary Górne, która na wyjeździe pokonała LZS Koźlice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3. Z kolei Huzar Raszówka stawił czoła GLKS Gaworzyce kończąc spotkanie wynikiem 4:2.