„Iskra” Księginice zdobywcą pucharu w Turnieju im. Rolanda Hermana

"Iskra" Księginice

„Iskra” Księginice

Rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie w finale XIV Gminnego Turnieju Piłki Nożnej im. Rolanda Hermana, który rozegrany został na boiskach w Siedlcach i Raszówce. Ostatecznie puchar zdobyła „Iskra” Księginice, która pokonała Unię Miłoradzice 4:3.

W grupie I zmierzyły się zespoły LKS „Unia” Miłoradzice i LKS „Huzar” Raszówka. Mecz wygrała „Unia” pokonując miejscowego „Huzara: 1:0. W związku z nie przybyciem na turniej drużyny „Sparta” Parszowice obydwie drużyny awansowały do półfinału.

    "Unia" Miłoradzice

„Unia” Miłoradzice

W grupie II, która grała na w Siedlcach na boisko wybiegły LKS „Iskra” Księginice i LKS „Victoria” Niemstów/Siedlce, a mecz zakończył się wynikiem 3:2. I w tym przypadku zabrakło trzeciej drużyny GKS „Transportowca” Kłopotów-Osiek, co zapewniło awansem grę w półfinale zarówno „Iskrze” jak i „Victorii”.

Na kolejnym etapie rozgrywek emocji nie brakowało. W meczach półfinałowych zagrały „Iskra” Księginice i „Huzar” Raszówka. To spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

"Victoria" Niemstów

„Victoria” Niemstów

Po bezbramkowym remisie o rozstrzygnięciu spotkania półfinałowego pomiędzy „Unią” Miłoradzice i LKS „Victorią” Niemstów/Siedlce zadecydowały rzuty karne. Dały one zwycięstwo „Unii” z wynikiem 6:5.

W meczu o III miejsce zagrały LKS „Victoria” Niemstów/Siedlce i LKS „Huzar” Raszówka (2:1), a w finale mierzyły się „Iskra” Księginice i LKS „Unia” Miłoradzice, grające w najwyższych klasach rozgrywkowych w Gminie Lubin –odpowiednio Klasie Okręgowej A-Klasie. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a ostatecznie rozstrzygnęły go rzuty karne, które zwycięstwo dały „Iskrze” (4:3).

"Huzar" Raszówka

„Huzar” Raszówka

Najlepszy zawodnik turnieju został Piotr Karczewski z „Iskry” Księginice, najlepszym bramkarzem Karol Rozmiarek z „Unii” Miłoradzice, a królem strzelców Paweł Rogala z „Iskry” Księginice.

Zwycięska drużyna LKS „Iskra” Księginice otrzymała okazały puchar, wyróżnieni zawodnicy statuetki, a wszystkie drużyny biorące udział w turnieju profesjonalne piłki.

Fundatorem nagród był organizator turnieju – Gmina Lubin.

Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczali: Mieczysław Lodziński (V-ce Przewodniczący Rady Gminnej LZS w Lubinie) i Bogdan Terefelko (Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego OZPN Legnica).

(K. Przwoźnik, MG)