„Iskra” idzie jak burza

Drugi mecz rundy jesiennej i drugie zwycięstwo na koncie. „Iskra” Księginice – tym razem na własnym boisku – pokonała „Płomień” Radwanice 2:1. Przed tygodniem na wyjeździe wygrała z zespołem Pogoń „Góra” 4:1.

Warunki atmosferyczne sprawiły, że zarówno „Iskra”, jak i „Pogoń” włożyły w to spotkanie bardzo dużo sił. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando ekipy „Iskry”. W 23. minucie pięknym strzałem głową Roman Staszak dał prowadzenie gospodarzom, a w 30. minucie Adam Kocot podwyższył wynik na 2:0 dla drużyny z Księginic. Po zmianie stron goście dążyli do strzelenia honorowej bramki i udało im się to dopiero w 88. minucie. Do końca spotkania trwała męska walka z obu stron lecz nie przyniosła zmiany rezultatu spotkania. Piłkarze z Księginic po zmianach kadrowych i trenerskich prezentują się bardzo solidnie, co wróży im osiągnięcie wysokiego miejsca na zakończenie sezonu.

W przerwie meczu odbył sie konkurs rzutów karnych, którego zwycięzca okazał się Piotr Babiarczyk z Osieka, a tytuł najlepszego piłkarza spotkania otrzymał Jakub Kujawski z „Iskry”.

Nagrody w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczył prezes miejscowego klubu Karol Grolewski.

(JT/MG)

 

Wynik spotkań drużyn Gminy Lubin w 2. kolejce sezonu 2019/20120

Klasa Okręgowa

Iskra Księginice – Płomień Radwanice 2:0

A-Klasa

Unia Szklary Górne – Arka Trzebnice 7:2

Fortuna Obora – Kolejarz Miłkowice 1:5

Albatros Jaśkowice – Unia Miłoradzice 4:2

Grom Gromadzyń – KS Kłopotów –Osiek 6:2