Inicjatywy mieszkańców protestujących w sprawie zmiany granic

Trwa drugi tydzień konsultacji w sprawie zmiany granic Gminy Lubin. W sołectwach organizowane są kolejne zebrania, podczas których mieszkańcy oficjalnie wypowiadają się w sprawie wchłonięcia przez miasto siedmiu sołectw Gminy Lubin. Tymczasem mieszkańcy integrują się i zaczynają realizować własne pomysły. We wsiach powstają banery protestacyjne, na Facebooku działają już dwie grupy, z inicjatywy grupy mieszkańców powstała także specjalna strona internetowa o znamiennym tytule GMINALUBIN31.PL

List do Lubinian, czarne scenariusze, obalone mity –  to tylko kilka z licznych informacji, które można znaleźć na stronie www.gminalubin31.pl. 31 to symboliczna liczba oznaczająca dzisiejszą liczbę sołectw, bez której trudno sobie wyobrażać dobrą przyszłość mieszkańców w kolejnych latach.

Nasi Mieszkańcy doskonale zdają sobie z tego sprawę i wiedzą także, że ich pomysły i inicjatywy są w najbliższych tygodniach bezcenne. To nie tylko wójt i urzędnicy walczą o utrzymanie wszystkich sołectw w Gminie Lubin, to przede wszystkim Mieszkańcy nie wyobrażają sobie innych scenariuszy. Pomysły Mieszkańców inspirują, integrują oraz dają wiarę i nadzieję w skuteczność działań wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w utrzymanie 31 sołectw Gminy Lubin.

Zachęcamy do aktywnego udziału w dyskusjach i przedsięwzięciach proponowanych przez mieszkańców. Będziemy informować o kolejnych inicjatywach. Dziś na stronie  www.gminalubin31.pl jest na przykład DEKLARACJA MIESZKAŃCA GMINY LUBIN, przygotowana przez założycieli strony. Można ją udostępniać na własnych stronach internetowych i w mediach społecznościowych.

Od 20 grudnia na Facebooku mieszkańcy zainicjowali powstanie grupy „NIE dla ROZBIORU Gminy LUBIN

Gmina Lubin 31 zaczęła też aktywnie działać na Facebooku. Warto polubić i być na bieżąco!

Mieszkańcy Gminy Lubin Zawsze Razem – to także aktywna grupa promująca konsultacje i przeciwna zmianom granic Gminy Lubin. Warto dołączyć do tej grupy!

Chcemy pisać o wszystkich pomysłach i działaniach, które powstają z inicjatywy mieszkańców Naszej Gminy. Wiemy, że nie jesteście bezczynni i wiele robicie i mówicie o tej jawnej niesprawiedliwości. Pomóżcie nam to nagłośnić. Piszcie o wszystkim na adres rzecznik@archiwum.ug.lubin.pl! Przesyłajcie zdjęcia!  Dzwońcie pod numer 76 84 03 152!

(SR)