Ucieczka przed policjantami z finałem w rowie

dachowanie24-letni kierowca Audi uciekając przed funkcjonariuszami, stracił panowanie nad autem i dachował. Badanie na narkotyzerze wykazało, że kierujący był pod wpływem narkotyków. Do zdarzenia doszło w miejscowości Czerniec.

Funkcjonariusze lubińskiej drogówki zauważyli, że kierujący Audi jedzie niezgodnie z przepisami.

– Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z ul. Ścinawską, kierowca z pasa przeznaczonego do jazdy w lewo pojechał na wprost – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji. – Policjanci natychmiast ruszyli za nim, dając mu wyraźne sygnały do zatrzymania się – dodaje Jan Pociecha.

Kierujący nie reagował jednak na sygnały i zaczął uciekać. Panowanie nad samochodem stracił w okolicach zjazdu do miejscowości Czerniec. Audi wpadło do rowu i dachowało.

– Po sprawdzeniu kierowcy na narkotyzerze jasny okazał się powód jego ucieczki. Badanie wykazało, że mężczyzna wcześniej zażywał środki odurzające – mówi oficer prasowy.

24 letni mieszkaniec Gminy Lubin stracił prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem narkotyków odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

/JW, fot. lubin.pl/