Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Krzeczynie Wielkim

DSC_0032Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji, pełnych szalonych  przygód i  nowych przyjaciół. Wróciliśmy do szkoły opaleni, wypoczęci i pełni cudownych wspomnień.

1 września podczas uroczystej akademii powitaliśmy nowy rok szkolny 2016/2017.

Na początku uroczystości wszystkich gości, rodziców, grono pedagogiczne i uczniów przywitała dyrektor szkoły- pani Elżbieta Młynek. Swoją obecnością zaszczycił nas przedstawiciel gminy radny pan Jan Olejnik. W przemówieniu pani dyrektor szczególnie ciepło zwróciła się do wszystkich dzieci, życząc im miłego, całorocznego pobytu w szkole i samych szóstek w dzienniku.

Pierwszy dzień szkoły szczególnie przeżywali rodzice i najmłodsze dzieci , z przejęciem obserwując nową dla nich sytuację.

Po części oficjalnej już na dobre pożegnaliśmy wakacje w programie artystycznym przygotowanym przez p. Adriannę Rataj i p. Małgorzatę Szeligę.  W wykonaniu uczniów klasy IV wysłuchaliśmy wierszy i pogodnych piosenek opowiadających o powrocie z wakacji, usłyszeliśmy rady na cały rok nauki oraz poznaliśmy  dowcipne nazwy wymyślone przez uczniów dla różnych miejsc i przedsięwzięć w szkole.

Na zakończenie głos zabrał pan Jan Olejnik, który w imieniu organu prowadzącego życzył całej społeczności szkolnej wspaniałego, udanego  nowego roku szkolnego. Następnie pani dyrektor podziękowała wszystkim za udział w uroczystości i

uczniowie udali się do klas, na swoje pierwsze spotkania z wychowawcami.

(Tekst: M. Szeliga, Foto: A. Rataj

SP W KRZECZYNIE WIELKIM)