Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora

Seniorzy z Gminy Lubin mogą już uczestniczyć w ogólnopolskim programie Karta Seniora. Jego inauguracja odbędzie się w najbliższy piątek w świetlicy wiejskiej w Oborze. Seniorzy będą mieli okazję do wysłuchania wykładów i pierwsze 40 osób, które zgłosiło się do projektu, odbierze swoje karty.

W spotkaniu inauguracyjnym swój udział zapowiedział m.in. Ambasador Programu Gmina Przyjazna Seniorom oraz przedstawiciel Prezes Stowarzyszenia MANKO Łukasz Salwarowski. Wygłoszą dwa wykłady. Pierwszy będzie dotyczył Programu Gmina Przyjazna Seniorom, który jest szansą na aktywizację seniorów, samorządów i przedsiębiorców. Będzie specjalna prezentacja na temat działania Programu oraz korzyści płynących z posiadania Ogólnopolskiej Karty Seniora. Drugi wykład „Stop manipulacji! Nie kupuj na prezentacji” będzie dotyczył technik manipulacji, informacji jak nie dać się oszukać oraz co zrobić po podpisaniu dokumentów na prezentacjach.

Podczas spotkania seniorzy, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w Programie otrzymają swoje Karty Seniora, a partnerzy programu także naklejki do oznaczeń lokali oraz certyfikaty.

Informacje o Gminie Lubin jako partnerze Gmina Przyjazna Seniorom można przeczytać https://glosseniora.pl/2018/11/05/lubin/. Wnioski o wydanie karty można składać w Urzędzie Gminy Lubin przy ul. Księcia Ludwika I nr 3 w pokoju nr 120.

(SR, MP)