III Spotkanie Ekumeniczne w Chróstniku

Serdecznie zapraszamy do udziału III Spotkaniu Ekumenicznym, które odbędzie się w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku. We wspólnej ekumenicznej modlitwie wezmą udział przedstawiciele wspólnot ewangelickiej, prawosławnej i katolickiej. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lutego o godz. 14.30.

To już trzecie spotkanie poświęcone pamięci ks. Benjamina Schmolcka urodzonego w Chróstniku pastora, pieśniarza i poety ewangelickiego. Ekumenicznej modlitwie w tym roku towarzyszy hasło „Życzliwymi bądźmy”, które było myślą przewodnią obchodzonego w styczniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W programie tegorocznego spotkania ekumenicznego w Chróstniku znalazły się pieśni wielkopostne ks. Benjamina Schmolcka oraz występ Zespołu Folklorystycznego „Lubin” z Krzeczyna Wielkiego i  Chóru Cerkwi Prawosławnej w Zimnej Wodzie.

Homilię wygłoszą ks. Jerzy Gansel, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Legnicy, ks. Andrzej Godyń, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Matki Boże Bolesnej w Chróstniku oraz ks. mitrat Sławomir Kondratiuk, proboszcz Parafii Zaśnięcia Najświętszej Bogarodzicy w Zimnej Wodzie.

Honorowym patronatem objął to wydarzenie wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Serdecznie zapraszamy.