III Memoriał im. Mieczysława Lodzińskiego

Sześć drużyn z Gminy Lubin wystartowało w kolejnym memoriale  poświęconym pamięci Mieczysława Lodzińskiego, który zorganizował zarząd LKS ISKRA Księginice, Rada Sołecka oraz Gmina Lubin. Zwycięzcami turnieju została drużyna ze Szklar Górnych.

Mieczysław Lodziński, którego pamięci poświęcony jest obiekt sportowy w Księginicach, był wieloletnim prezesem i zawodnikiem LKS ISKRA Księginice. Zapisał się także w kartach historii Gminy Lubin jako zasłużony działacz sportowy, dlatego 16 września 2017 roku, z inicjatywy wójta i mieszkańców, na obiekcie sportowym w Ksieginicach zawieszono pamiątkową tablicę i od tej pory nosi imię Mieczysława Lodzińskiego. Na cześć jego pamięci od tej pory rozgrywa się także coroczne turnieje piłkarskie.   Bierze w nich udział rodzina zmarłego, w tym roku była  żona, córka i wnuk.

– Kiedy mąż żył, ja razem z nim żyłam piłką nożną, jeździłam na mecze, pomagałam przy organizacji pomeczowych spotkań. To miłe, że ten turniej się odbywa, bo wracają wspomnienia i bardzo to wszystko przeżywam – mówiła wzruszona wdowa Danuta Lodzińska.

Żona i córka odebrały z rąk wójta piękne bukiety kwiatów. Wspólnie wręczali później puchary i piłki zwycięskim drużynom.

-Dziękuję wam za tak liczna obecność na turnieju, widać że Mieczysław Lodziński miał wielu przyjaciół. Cieszę się, że to już trzecie takie rozgrywki i że turniej wpisał się już na stałe w kalendarz imprez sportowych Gminy Lubin – mówił wójt Tadeusz Kielan.

W turnieju wystartowały ekipy z Księginic, Szklar Górnych, Kłopotowa, Raszówki, Obory i Siedlec. W wielu drużynach grali oldboje. Zmierzyli się w dwóch grupach każdy z każdym, w 20 minutowych meczach,  później zwycięzcy z miejsc pierwszych i drugich grali krzyżowo. Księginice okazały się bardzo gościnne i zajęły szóste miejsce, na piątym była Obora, na czwartym Raszówka. Puchary i piłki odebrali zdobywcy trzech pierwszych miejsc: na trzecim były Siedlce, na drugim Kłopotów, na pierwszym Szklary Górne.

Oprócz turnieju piłki nożnej, można było również postrzelać z łuku i wiatrówki, a wszystko to w piknikowej atmosferze, ze smacznymi kiełbaskami z grilla.

(SR)