III edycja Akademii Senioralnej Gminy Lubin

Zakończył się nabór do III edycji Akademii Senioralnej. Ośrodek Kultury Gminy Lubin przygotowuje teraz logistykę i harmonogramy wszystkich zajęć, które rozpoczną się w marcu. Do Akademii Senioralnej zapisało się ponad 200 osób, wiele z nich będzie uczestniczyć w kilku zajęciach.

Największym zainteresowaniem  cieszyły się zajęcia pod hasłem „Zdrowy kręgosłup”, zapisało się na nie aż 150 osób, niewiele mniej na warsztaty taneczne i basen.

– Nasi seniorzy są bardzo aktywni i Akademia Senioralna jest tego żywym dowodem – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin, na której zlecenie Ośrodek Kultury Gminy Lubin przygotowuje już trzecią edycję Akademii. –  Co roku ilość zainteresowanych zajęciami wzrasta, co nas bardzo cieszy. Podczas poprzedniej edycji wydano na koniec ponad 320 certyfikatów potwierdzających udział w zajęciach, tym razem wszystko wskazuje, że będzie ich ponad 420.

Zajęcia dla seniorów 50+ realizowane będą w grupach po minimum 10 osób, w okresie od marca do listopada, z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych (lipca i sierpnia).
W przypadku języka angielskiego zorganizowane będę zajęcia zarówno dla początkujących, jak i kontynuujących naukę rozpoczętą  w poprzednim roku akademickim.

Przypomnijmy, że udział w akademii  jest bezpłatny. Zajęcia odbywać się będą w świetlicach wiejskich oraz pracowni komputerowej Gminy Lubin, na basenach w Lubinie oraz na gminnych trasach szlaków turystycznych.

W tym roku nowością miała być nauka  języka niemieckiego, ale z uwagi na zbyt małą ilość zainteresowanych, lekcje nie będą organizowane. Poniżej lista wszystkich przygotowywanych zajęć dla seniorów.

• angielski stopień początkowy
  • angielski stopień średnio zaawansowany
  • angielski zaawansowany
  • warsztaty komputerowe