II Spotkanie Ekumeniczne w Chróstniku

Zaproszenie_A6x2_210x148mm_makieta

Serdecznie zapraszamy do udziału II Spotkaniu Ekumenicznym, które dziś odbędzie się w Kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku. We wspólnej ekumenicznej modlitwie poświęconej pamięci księdza Benjamina Schmolcka wezmą udział przedstawiciele wspólnot ewangelickiej, prawosławnej i katolickiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00.

Gośćmi specjalnymi uroczystości będą przedstawiciele Chóru Puzonistów Kościoła Najświętszej Marii Panny w Görlitz, Łemkowski Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca KYCZERKA oraz zespól Stacja XV, działający przy Parafii Matki Bożej  Bolesnej w Chróstniku.

O poezji i pieśniach ksiedza Benjamina Schmolcka – mówić będzie ksiądz Jerzy Gansel, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Legnicy

Benjamin Schmolck i Kościół Pokoju w Świdnicy – to kolejny temat, który podejmie ks. Biskup Waldemar Pytel, Zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Nad hasłem przewodnim spotkania „Pójść razem drogą miłości i pokoju”  pochyli się nad ks. Sławomir Kondratiuk, przedstawiciel Kościoła Prawosławnego.

Honorowym patronatem objął to wydarzenie wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Serdecznie zapraszamy.

(MG)