II Spartakiada dla Seniorów Gminy Lubin

W sobotnie popołudnie na terenach sportowo-rekreacyjnych w Gorzycy zorganizowano II Spartakiadę dla Seniorów Gminy Lubin. Wszyscy się świetnie bawili przez wiele godzin, bowiem pracownicy referatu oświaty Urzędu Gminy Lubin, zadbali o taką organizację imprezy, aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. I zadowolenie uczestników potwierdziło, że tak było! A do tego co niemiara śmiechu!

Bo jak się tu nie śmiać, kiedy męska reprezentacja zespołu folklorystycznego „Lubin” z Krzeczyna Wielkiego w uroczej damskiej sukience i kwietnym wianku śpiewa damskie parte muzyczne. Zresztą przez całą spartakiadę zespół „Lubin” umilał uczestnikom czas, przygotowano kilka  muzycznych prezentacji połączonych z tańcami. Śpiewano także podczas wspólnego biesiadowania, wtedy znane utwory nucili już prawie wszyscy.

Wcześniej uroczystego otwarcia imprezy dokonał Jan Olejnik sołtys Gorzycy i jednocześnie radny Gminy Lubin. W programie spartakiady, jak sama nazwa wskazuje, było wiele sportowych konkurencji i ćwiczeń.  Trenowano sylwetkę i prawidłową postawę, w ćwiczeniach podzielonych  na kilka osobnych bloków. W pierwszym wejściu instruktorka skupiła się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, w przerwach między konkurencjami sportowymi prowadzone były jeszcze zajęcia ujędrniające pośladki oraz rozciągające i rozluźniające. Nagrody dla uczestników tych zajęć stanowiły wejściówki do lubińskich siłowni.

W ramach relaksu można było również skorzystać z warsztatów, które organizowane były pod nazwą „ Od owieczki do niteczki”. Podczas tych zajęć każdy mógł własnoręcznie wykonać w wełny owczej drobne upominki, takie jak laleczki, breloczki i inne bibeloty. Uczestnicy zabrali je ze sobą jako pamiątkę z imprezy. Podziwiano także wyroby takie jak swetry, czapki, szale, które wykonała instruktor warsztatów oraz  słuchano opowieści o tradycjach i zwyczajach tkackich.

Jednakże zwyczajowo największe emocje wzbudzały konkurencje sportowo-zabawowe. Przygotowano ich pięć, w tym rozbijanie piramidy z puszek, rzut wałkiem i kaloszem do celu, jazdę Formułą 1, którą była taczka oraz narty zespolone, które wymagały wyjątkowej koordynacji ruchu członków zespołu. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich konkurencji.

Impreza przebiegała w przyjacielskiej atmosferze, w której liczyła  się przede wszystkim integracja oraz wspólna zabawa przy muzyce biesiadnej, grillu oraz pysznym cieście przygotowanym przez Panie z Gorzycy.

(AP, SR)

Konkurencja rozbijania piramidy z puszek, wzięły w niej udział 24 osoby, pierwsze trzy miejsca zajęli:

1. Mucha Janina
  2. Starzyk Edward
  3. Wenke Waldemar

Konkurencja „Rzut wałkiem do celu” ,wystartowało w niej 13 pań, pierwsze miejsca zajęły:

1. Rogalska Inna
  2. Starzyk Eugenia
  3. Stec Jolanta

W tej konkurencji oprócz standardowych upominków ufundowanych przez Gminę Lubin, specjalną nagrodę w postaci wałka ufundował i wręczył dla zwyciężczyni sołtys Gorzycy Jan Olejnik.

W konkurencji „Rzut kaloszem do celu”, wystartowało 9 panów – pierwsze  miejsca zajęli:

1. Starzyk Edward
  2. Zabawa Józef
  3. Tadla Jerzy

W konkurencji „Formuła 1”, czyli wyścigu par na taczkach, startowało 7 zespołów, na czele uplasowały się pary:

1. Lenik Stanisław/Ratajczak Antonina
  2. Olejnik Jan/Senków Anna
  3. Jaszczyszyn Andrzej/Gorczakowski Grzegorz

W konkurencji „Bieg na nartach zespolonych” Puchar Wójta Gminy Lubin wygrała drużyna z Krzeczyna Wielkiego w składzie: Kumor Danuta, Lenik Grażyna, Berlich Maria, Nowosiadło Tomasz.