III Indywidualne Mistrzostwa Gminy Lubin w Pool Bilard 8 bil

W lubińskim Centrum Lubin Bilardowym rozegrano kolejne Mistrzostwa Gminy Lubin w Pool Bilard 8 bil. W zawodach wzięło udział 16 osób, ich sportowe zmagania oceniało 2 sędziów.  

Na starcie stanęło 16 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii open najlepszym zawodnikiem okazał się Kamil Piechuta (Krzeczyn Wielki), drugie miejsce wywalczył Marcin Szydłowski (Karczowiska), a trzecie miejsca zajęli: Kamil Pasierski (Lubin) i Łukasz Markowski (Osiek). W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Selwaniuk (Krzeczyn Mały), na drugim stopniu podium stanęła Anna Kotylak (Obora), a trzecie miejsce przypadło w udziale Klaudii Sowizdrzał (Lubin).

W kategorii juniorów zwyciężył Kamil Pasierski ,w kategorii old boy wygrał Stanisław Widuszko (Krzeczyn Wielki).

Nagrody, w poszczególnych kategoriach w postaci pucharów i medali  wręczył przedstawiciel Gminy Lubin Alfred Pilch.

Wręczono również nagrodę specjalną, w postaci profesjonalnego kija bilardowego dla Anny Selwaniuk, która w bezpośrednim starciu pokonała zwycięzcę w kategorii open.

W trakcie turnieju odbył się również pokazy gry i instruktarz w wykonaniu zawodników Dolnośląskiego Stowarzyszenia Bilardowego w Lubinie oraz gościa specjalnego Jacka Lejmana z Zielonej Góry.

(RED)