IBUK LIBRA – czytelnia internetowa dla użytkowników naszych bibliotek

na_www-plakat-maxiGminna Biblioteka Publiczna w Raszówce wraz z innymi bibliotekami publicznymi na Dolnym Śląsku wykupiły wspólnie w 2016 roku dostęp do 3039 e-booków na platformie libra.ibuk.pl. Oznacza to, że każdy czytelnik, zapisany do jednej z placówek Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce może swobodnie i zupełnie za darmo przeglądać katalog wszystkich wykupionych publikacji i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych. Login można otrzymać w bibliotece. Po wejściu do bazy libra.ibuk.pl uzyskuje się dostęp do katalogu e-booków.

Dostęp do platformy e-booków umożliwia czytanie na ekranie monitora całego tekstu książki i nawigowanie po spisie treści, w dowolnym czasie, przez całą dobę, na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu i bez względu na używany system operacyjny – wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową.

Mają Państwo dostęp do literatury z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych, również dostępnych jest wiele publikacji dla dzieci i młodzieży, sporo literatury faktu, literatury pięknej i kobiecej.

Jednym słowem dla każdego coś dobrego ;-)

Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.

Znajdź książkę przy pomocy wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie kliknij na wybraną publikację aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści.

W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na „+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK” i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK.

Konto myIBUK: – bardzo ważne! – w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło). Wymagana przeglądarka: Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox. Zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki, stwórz wirtualną półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).

UWAGA:

Wszystkie PINY wygenerowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych pinów!

Poniżej linki do filmików instruktażowych, w tym filmik dotyczący rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra.

Uwaga: korzystając ze strony http://libra.ibuk.pl w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło), a dopiero później system pyta nas o PIN.

W załączeniu instrukcja wprowadzania kodu PIN: instrukcja PIN_2015-08-11

(WO)