I ZLOT BLIŹNIAKÓW Gminy Lubin

2016-BLIŹNIAKI-LOGOZapraszamy na pierwsze spotkanie bliźniaków mieszkających na terenie Gminy Lubin, które odbędzie się 18 czerwca 2016 r. podczas imprezy plenerowej NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 2016 w Bukownej.

Taki zlot to przede wszystkim okazja do świetnej zabawy, poznania innych bliźniąt i być może zawarcia lub zacieśnienia znajomości wśród braci bliźniaczej.

Z roku na rok przybywa bliźniąt na świecie. Bliźniacy od dawna są obiektem badań. Bliźnięta jednojajowe są podobne do siebie kropka w kropkę. Mimo, że są praktycznie nie do rozpoznania, to są szczegóły, po których najbliżsi tylko są w stanie rozpoznać daną osobę. Chcemy się o tym przekonać. Miło będzie nam gościć bliźniaków w każdym wieku – od najmłodszych do najstarszych.

Podczas spotkania spróbujemy ukazać i odgadnąć fenomen bliźniaków m.in. przeprowadzając wywiady o ulubionych potrawach, zajęciach, zainteresowaniach. Podjęte zastaną próby ustalenia
w toku przeprowadzonych konkursów czy bliźniacy są to identyczne osoby, czy też zupełnie różne.

Z chęcią poznamy ciekawe historie z życia par bliźniaczych, jak np. siostra za siostrę zdawała egzamin, sytuacje kiedy nawet mamie nie udało się rozpoznać które z dzieci było sprawcą  jakiegoś wybryku oraz inne wydarzenia w szkole, na podwórku,  w kontaktach koleżeńskich i rodzinnych.

Serdecznie zapraszamy również do podzielenia się z nami takimi wspomnieniami, opowieściami, najciekawsze z nich zostaną opublikowane w gminnej gazecie.

Na pamiątkę wydarzenia – każdy bliźniak otrzyma  pamiątkową koszulkę z I Zlotu Bliźniaków w Gminie Lubin, jeśli zgłosi chęć uczestnictwa do 14 czerwca 2016 r. na adres: sekretariat@okgminalubin.pl lub osobiście: Ośrodek Kultury Gminy Lubin, Księginice 14, tel. 76 845 59 86.

(oprac. OKGL)