I PRZEGLĄD ZESPOŁÓW LUDOWYCH GMINY LUBIN

I przegląd zespołów ludowychJuż w najbliższą sobotę 27.08.2016 r., odbędzie się I Przegląd Zespołów Ludowych  o Puchar Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana. Jest to impreza zorganizowana z inicjatywy Zespołu Folklorystycznego LUBIN  z Krzeczyna Wielkiego przy współpracy Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

Wystąpią zespoły zaprzyjaźnione z zespołem LUBIN z naszej gminy i przyjezdne. Usłyszymy m.in.: LEŚNE ECHO z Raszówki, SWOJSKĄ NUTĘ z Bukownej, LEJDIS ze Składowic, SIEDLECKĄ NUTĘ z Siedlec, ISKRĘ z OKGL, WESOŁĄ GROMADKĘ
z Gromadki, ŁUŻYCZANKI  z Pobiednej, GAJKOWIAN  z Gajkowa i oczywiście zespół LUBIN z Krzeczyna Wielkiego.

Prezentacje na scenie oceniać będzie jury powołane przez Organizatora. Dla wszystkich artystów przewidziane są nagrody niespodzianki, dyplomy i poczęstunek. Natomiast laureaci otrzymają Puchar Wójta Gminy Lubin oraz nagrodę główną w postaci czeku pieniężnego
o wartości 300 złotych.

Sobota 27.08.2016 – Krzeczyn Wielki – boisko.

Początek Przeglądu o godz. 17:00.

Działania na boisku w tym dniu rozpoczynają się już o godzinie 13.00 prezentacją wieńców dożynkowych z Gminy Lubin, a o 14:00 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Serdecznie zapraszamy.