I Gminny Rajd Rowerowy

DSC_0323To było niezwykłe sportowe wydarzenie. Frekwencja w I Gminnym Rajdzie Rowerowym przerosła oczekiwania organizatorów. Na mecie w Gorzelinie zameldowało się ok. 200 osób. Najmłodszym uczestnikiem imprezy był dwulatek, natomiast najstarszą osobą – 76 letnia mieszkanka Gminy Lubin.  Silną reprezentację miała Rada Gminy Lubin z przewodniczącym Norbertem Grabowskim na czele, licznie do rajdu przyłączyli się także sołtysi.

– Formuła spotkania, którą zaproponowaliśmy mieszkańcom Gminy Lubin okazała się doskonałym pomysłem. Cieszy mnie fakt, że tyle osób w naszej gminie jeździ na rowerze, ponieważ jest to sport, który nie tylko poprawia kondycję, ale pozwala poznać najbliższe otoczenie, a w Gminie Lubin jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Frekwencja podczas I Rajdu dowodzi, że musi on – na stałe – zagościć w gminnym kalendarzu imprez. Dziękuję wszystkim uczestnikom za tak liczną obecność – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin. Szef gminnego samorządu zapowiedział ponadto budowę nowych ścieżek rowerowych oraz kontynuację akcji przekazywania czwartoklasistom kasków rowerowych.

Założeniem I Rajdu Gminnego był przyjazd jego uczestników z 31 sołectw do mety przez minimum trzy miejscowości Gminy Lubin. Każdy kto spełnił ten warunek i został pozytywnie zweryfikowany otrzymał brązową odznakę „Znam Gminę Lubin”. Wszyscy, którzy przybyli na metę otrzymali napoje oraz grochówkę z kuchni polowej i kiełbaski.

Na mecie w Gorzelinie nie zabrakło atrakcji w postaci konkursów z nagrodami oraz upominków, które zostały rozlosowane w trakcie imprezy. Wszystkie dzieci oprócz upominków otrzymały również słodycze.

Punktem kulminacyjnym na mecie imprezy był występ zespołu „Lubin” z Krzeczyna Wielkiego, który zaprezentował się w repertuarze muzyczno-taneczno –wokalnym, porywając wszystkich do wspólnego śpiewania. Zespół folklorystyczny „Lubin” przyjechał do Gorzelina prosto z  VI Festiwalu Kultury Ludowej „Swojskie granie i śpiewanie”, który odbył się w Leśnej, na którym wyśpiewał i wytańczył pierwsze miejsce.

I Rajd Rowerowy zorganizowany został przez Gminę Lubin i oddział PTTK w Lubinie.

(MG/AP/FOT. IRENA SZMAGIER/JT/AH)

Gmina Lubin dziękuję za udostępnienie zdjęć z Rajdu pani Irenie Szmagier z Księginic.