W hołdzie Ojcu Świętemu

Barka – ukochana pieśń Papieża Polaka była zwieńczeniem wyjątkowego koncertu, który w niedzielny wieczór rozbrzmiewał w Kościele p.w. św. Józefa w Gorzycy. W tę muzyczną podróż zabrał publiczność zespół „Iskra” , by w ten sposób uczcić 39. rocznicę powołania Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Nie tylko Barka, ale także Abba Ojcze i inne utwory, które już zawsze przywoływać będą w naszych sercach Jana Pawła II zabrzmiały mocno, ale przy tym wyjątkowo wzruszająco, profesjonalnie, ale i swojsko, bo przecież wszyscy znamy je doskonale.

Zespół „Iskra” dał wyraz swoich muzycznych umiejętności, ale i oddania Papieżowi Polakowi, bo brzmiał naturalnie, prawdziwie i autentycznie, wzruszając publiczność i dostarczając jej niezwykłych wrażeń  duchowych i artystycznych.

– Wysłuchałam tego koncertu po raz drugi, ale z niecierpliwością czekam na jego trzecią odsłonę. To coś naprawdę wyjątkowego, co chce się zobaczyć i czego chce się wysłuchać jeszcze raz – mówiła po koncercie radna Gminy Lubin Zofia Marcinkiewicz.

Koncert zorganizowany został w Gorzycy z inicjatywy Ośrodka Kultury Gminy Lubin, przy którym działa zespół Iskra, jak również księdza proboszcza Krzysztofa Klima oraz radnego Gorzycy Jana Olejnika. Zarówno ksiądz proboszcz jak i gospodarz miejscowości podziękowali za ten wyjątkowy słowno-muzyczny montaż, przeplatany materiałem filmowym, który na długo zapisze się w pamięci widzów. Publiczność podziękowała owacją na stojąco.

(MG)